RIGIPS

RIGIPS to producent płyt gipsowo-kartonowych oraz systemów suchej zabudowy wnętrz (ścian działowych, sufitów podwieszanych, poddaszy), działający na polskim rynku od 1994 roku. Firma przestrzega najwyższych standardów produkcji, w tym wymogów z zakresu ochrony środowiska. Płyty RIGIPS wytwarzane są z naturalnego gipsu, dzięki czemu powstają najwyższej jakości, bezpieczne dla zdrowia oraz komfortowe wnętrza. RIGIPS podąża za nowoczesnymi trendami w budownictwie.

RIGIPS znaczy jakość. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia takie jak m.in. Top Builder, Konsumencki Lider Jakości czy Laur Konsumenta.

Doradcy Techniczni RIGIPS:
bezpłatna infolinia: 801 328 788
e-mail: DoradcyTechniczni@saint-gobain.com

Dlaczego RIGIPS?

KOMFORT. Tworzymy niezawodne rozwiązania do budowy komfortowych i bezpiecznych wnętrz. Nasze rozwiązania znalazły zastosowanie w wielu prestiżowych obiektach, takich jak: Sala Kameralna NOSPR w Katowicach, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu czy biurowiec Google Campus w Warszawie.
JAKOŚĆ. Krajowa Ocena Techniczna/aprobaty techniczne dla systemów RIGIPS stanowią potwierdzenie najwyższej jakości oferowanych rozwiązań. Systemy RIGIPS pomyślnie przechodzą wymagane testy, potwierdzając parametry związane z izolacyjnością akustyczną, klasę odporności ogniowej a także wytrzymałość mechaniczną.
DOŚWIADCZENIE. Podbijamy polski rynek od prawie 25 lat i od początku swojej działalności dążymy do harmonijnego rozwoju firmy. Nasi Doradcy Techniczni oraz Doradcy Projektowi oferują pomoc na każdym etapie projektowania, a strona rigips.pl zapewnia dostęp do rysunków, rozwiązań, narzędzi i aplikacji.
BEZPIECZEŃSTWO. Naturalny gips, z którego produkowane są produkty RIGIPS ma właściwości ogniochronne ze względu na posiadanie 20% chemicznie związanej wody krystalicznej, która w przypadku pożaru spełnia funkcję „wody gaśniczej”, zapobiegając gwałtownemu wzrostowi temperatury i blokując rozprzestrzenianie ognia.
EKOLOGIA. Fabryka RIGIPS-Stawiany, w której produkowane są płyty gipsowo-kartonowe oraz bloczki gipsowe, posiada certyfikat BES 6001. Stanowi to potwierdzenie, że wytwarzane przez RIGIPS produkty wykonane są w 100% z surowców pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie jakości oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.
ZDROWIE. Od lat budujemy zdrowe i nowoczesne środowisko życia i pracy, wykorzystując naturalny gips. W trosce i wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach, RIGIPS w swoich produktach stosuje technologię Activ’Air®. Płyty z dodatkiem Activ’Air® posiadają zdolność usuwania szkodliwych substancji z powietrza i przekształcania ich w obojętny dla zdrowia związek.

RIGIPS to także innowacja
Nie ustajemy również w poszukiwaniu nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, co zaowocowało wprowadzeniem na rynek szeregu nowatorskich produktów, takich jak:
• Płyty RIGIPS 4PRO™ – cztery spłaszczone krawędzie płyty pozwalają wykonać ściany i sufity o najwyższym stopniu gładkości przy jednoczesnym skróceniu czasu pracy oraz znacznym ograniczeniu stopnia użycia mas szpachlowych
• Płyty z technologią Activ’Air® – regulują jakość powietrza, redukując poziom stężenia formaldehydu.
• Płyty HABITO™ – najlepsza alternatywa dla technologii murowanej. Dzięki wysokiej wytrzymałości i nośności, niskiej masie oraz łatwemu montażowi są idealnym wyborem dla najbardziej wymagających
• Profile ULTRASTIL® – gwarantują większą o ponad 50% stabilność systemów suchej zabudowy przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka pęknięć na połączeniach między płytami gipsowo-kartonowymi.
• Supermocne taśmy do narożników: AQUABEAD® i NO-COAT® – to najnowsze rozwiązania do trwałego i zapewniającego wyjątkową wytrzymałość wykończenia naroży.

Rigips Saint Gobain

Biuro
ul. Cybernetyki 9
02-667 Warszawa

+48 603 761 470

tomasz.zajac@saint-gobain.com

www.rigips.pl

Pin It on Pinterest

Share This