ISOVER POLSKA

Isover jest producentem materiałów izolacyjnych, który istnieje na polskim rynku od 1993 roku.  Należy do światowego koncernu budowlanego Saint-Gobain. Siedziba firmy i fabryka z dwiema liniami produkcyjnymi znajduje  się w Gliwicach. Tuż obok zlokalizowane jest Centrum Szkoleniowe Isover, w którym wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną otrzymują wykonawcy i pracownicy składów budowlanych z całej Polski. Ponadto firma współpracuje z instytucjami naukowymi i uczelniami wyższymi.

Celem firmy jest innowacyjność, dlatego też stale prowadzone są przez nich prace badawczo-rozwojowe, dzięki którym z powodzeniem znajdują najlepsze rozwiązania w dziedzinie technologii. W wyznaczaniu nowych standardów podczas produkcji materiałów izolacyjnych, pomaga również zintegrowany system zarządzania i inwestycje w nowe technologie. Dodatkowo producent dba o bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

Produkty Isover są wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi normami. Ich szczególną cechą jest najniższy, wśród wełn mineralnych na świecie, współczynnik przewodzenia ciepła (zaledwie 0,030 W/(m*K)). Rozwiązania izolacyjne, stosowane w budownictwie, przemyśle i energetyce, gwarantują najlepszą izolację akustyczną, termiczną i ogniową. Materiały są trwałe (zachowują swoje właściwości do 55 lat od montażu),  łatwe w montażu i ekologiczne – posiadają liczne atesty i certyfikaty środowiskowe. Ograniczają emisję energii cieplnej i szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo wełna szklana powstaje w 70% z stłuczki szklanej, pochodzącej z recyklingu.
Materiały izolacyjne Isover można wykorzystywać przy izolacji przegród w budynkach, izolacji technicznych urządzeń i instalacji. Służą również do ocieplania dachów (skośnych, płaskich i stropodachów), ścian zewnętrznych, ścianek działowych, posadzek i fundamentów.

Isover oferuje m. in.:

▪ płyty z wełny szklanej i skalnej,
▪ maty z wełny mineralnej,
▪ maty siatkowe,
▪ płyty kominkowe,
▪ folie i akcesoria.

Isover Polska Saint Gobain

ul. Okrężna 16
44-100 Gliwice

+48 800 163 121

konsultanci.isover@saint-gobain.com

www.isover.pl

Pin It on Pinterest

Share This