FUTURADOM Sp. z o.o.

Pod koniec 2007 roku grupa ludzi posiadających wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej założyła Spółkę FuturaDom, której misją stało się realizowanie energooszczędnych budynków mieszkalnych o nowoczesnej architekturze, przy użyciu nowatorskich technologii. Dzięki temu, że firma od początku swojej działalności stawiała na zaspokajanie indywidualnych potrzeb, każdego roku notuje stały wzrost popularności wśród Klientów otwartych na nowoczesne rozwiązania i poszukujących wysokiej jakości produktów. Poprzez połączenie tradycyjnych metod budowania z innowacyjnymi systemami grzewczymi, FuturaDom zaprojektuje i wybuduje dom nie tylko energooszczędny i pasywny ale nawet zero i plus energetyczny.

Technologia ISOWOOD
Wszystkie stosowane przez nas materiały izolacyjne wykonane są z włókien drzewnych o różnej gęstości, stopniu sprasowania i sposobie aplikacji, które w połączeniu z drewnianymi elementami konstrukcyjnymi dały nazwę całej technologii ISOWOOD.

– W naszym własnym biurze projektowym opracowywany jest każdorazowo szczegółowy projekt wykonawczy, dobierający odpowiednie przekroje i rozstaw elementów konstrukcji: drewna konstrukcyjnego KVH, BSH, LVL oraz bellek dwuteowych Steico Wall i Steico Joist.
– Materiał izolacyjny Steico Flex i Steico Zell tworzy izolację termiczną i akustyczną wewnątrz przegród.
– Steico Protect – płyta elewacyjna łączona na pióro-wpust tworzy wiatroszczelną powłokę elewacyjną, pokrywana finalnie tynkiem, drewnem lub innymi nowoczesnymi materiałami, które nadają budynkowi wyjątkowego charakteru
– Steico Uniwersal – płyta układana na konstrukcji dachowej, łaczona na pióro-wpust daje dodatkowe zabezpieczenie przed powstaniem mostków termicznych.

Zastosowanie rożnych grubości drewna konstrukcyjnego i materiałów izolacyjnych STEICO pozwala na wykonanie w naszym zakładzie produkcyjnym przegród o współczynniku U (izolacyjności cieplnej) od 0,19 do nawet 0,09 W/m2K. Dzieki połaczeniu naszej technologii z odpowiednimi technikami grzewczymi i wentylacyjnymi (tradycyjne i OZE) oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań architektoniczno – konstrukcyjnych, możemy zaprojektować i zbudować budynki o parametrach domu energooszczędnego, pasywnego a nawet zero- i plus energetycznego.

Otwartość dyfuzyjna przegród i zdolności higroskopijne oraz świetne właściwości akustyczne, dają nieograniczone możliwości projektowe i użytkowe. Te zalety, oprócz wysokiej świadomości ekologicznej naszych Klientów powodują, iż od wielu lat notujemy w Polsce i za granicą stały silny wzrost realizowanych inwestycji.

Posiadamy własne biuro projektowe, gdzie od koncepcji architektonicznej, przez zagospodarowanie działki, projekt konstrukcyjno – wykonawczy po projekty branżowe (energia elektryczna, woda, kanalizacja, gaz), powstają indywidualne projekty autorskie jak i adaptacje do naszej technologii już istniejących rozwiązań- indywidualnych i typowych. Klient ma pełen komfort współpracy z jedną, profesjonalną firmą – od koncepcji aż po wykończenie swojego domu do stanu deweloperskiego. Dzięki temu unika wielu błędów w wyniku braku doświadczenia oraz straty czasu we współpracy z wieloma podwykonawcami. Klient otrzymuje gwarancję stałej ceny z umowy przez cały okres budowy (jeśli odbędzie się ona w określonych umową ramach czasowych), fachowe doradztwo oraz wysoką jakość wykonywanych przez naszą firmę prac.

FuturaDom Sp. z o.o.

ul. Sienkiewicza 17
95-100 Zgierz

+48 512 833 025

info@futuradom.pl

www.futuradom.pl

Pin It on Pinterest

Share This