DOMY I DACHY.PL

Firma DOMYIDACHY buduje energooszczędne domy i budynki drewniane wykorzystując elementy prefabrykowane – ściany, stropy, wiązary. Ich ostateczny montaż jest wykonywany na budowie.
Na etapie projektowania budynków i innych konstrukcji drewnianych wykorzystuje się zaawansowane oprogramowanie komputerowe Dietrich’s 3D CAD/CAM.
Szczególnej kontroli poddawany jest proces produkcji. Podczas prefabrykacji wykorzystuje się odpowiednio wyposażone hale produkcyjne oraz zaawansowane linie obróbcze Hundegger.

Fundamentem typowego budynku wykonywanego przez firmę DOMYIDACHY jest płyta z odpowiednim zbrojeniem. Wylewa się ją na budowie używając przy tym wodoszczelnego betonu W8. Konstrukcja drewniana budynku wykonana jest ze świerku skandynawskiego o odpowiedniej klasie (C24).
Dla zapewnienia energooszczędności ważna jest izolacja w postaci wełny skalnej lub wełny drzewnej STEICO zell. Włókno drzewne STEICO protect wykorzystuje się również jako izolację fasadową. Zapewnia to wysoki poziom izolacji termicznej, chroniąc wnętrze budynku przed utratą ciepła zimą oraz napływem gorącego powietrza latem. Ważne jest przy tym zachowanie wysokich parametrów akustycznych. Płyty STEICO protect są otwarte dyfuzyjnie zatem konstrukcja jest bezpieczna, trwała i stabilna przy zachowaniu doskonałych parametrów termicznych.
Wykonana w ten sposób ściana jest pokrywana klejem, siatką i tynkiem cienkowarstwowym. W zależności od preferencji inwestora dach pokrywa się blachodachówką panelową lub dachówką ceramiczną.
Na energooszczędność budynku wpływają również odpowiednie okna. Firma DOMYIDACHY bazuje na trzyszybowych oknach z ciepłymi ramkami, z profilem 6-komorowym. Okucia mają niewidoczne zawiasy. Ciepły montaż odbywa się za pomocą taśm rozprężnych.

Firma DOMYIDACHY podchodzi do inwestycji kompleksowo. Stąd też tematem zajmuje się całościowo począwszy od koncepcji, poprzez opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, kończąc na oddaniu budynku w stanie deweloperskim.

Domyidachy.pl

ul. Piaskowa 27, Żelków Kolonia
08-110 Siedlce

+48 505 027 173

biuro@domyidachy.pl

domyidachy.pl

Pin It on Pinterest

Share This