DANFOSS POLAND
Sp. z o.o.

Dream Heat

Kim jesteśmy?

Danfoss to duńska firma rodzinna o zasięgu globalnym, która powstała 1 września 1933 roku, kiedy to Mads Clausen założył Danfoss w Nordborg w Danii. Od tego czasu firma rozwinęła się do jednego z największych na świecie dostawców energooszczędnych i innowacyjnych rozwiązań. Od lat Danfoss jest liderem w zakresie przyjaznych dla środowiska rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów energii i redukcję emisji CO2.

Co robimy?
Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynków, chłodzenia w przemyśle spożywczym, sterowania pracą silników elektrycznych oraz zasilania dużych maszyn rolniczych i budowlanych. Danfoss działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast.

Obecnie firma zatrudnia 25 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. W Polsce znajdują się 3 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu oraz Żelazkowie. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1500 osób.

Jak działamy?
Rozwijamy naszą działalność w oparciu o uczciwość i zaufanie. Szanujemy środowisko naturalne, dlatego stawiamy na produkcję z możliwie najmniejszym zużyciem zasobów naturalnych i energii.

W 2022 roku rozbudowaliśmy kampus w Grodzisku Mazowieckim o nową halę produkcyjną, która jest jednym z najnowocześniejszych parków technologicznych, a dzięki produktom Danfoss jest niemal zeroemisyjna. To kolejna inwestycja, która realizuje ambitne cele firmy – neutralność klimatyczną do 2030 roku.

Danfoss Poland Sp. z o.o.

ul. Chrzanowska 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki

+48 22 104 00 00

bok@danfoss.com

www.danfoss.pl

Pin It on Pinterest

Share This