BRZECHWA
Sp. z o.o. Sp. K.

FABRYKA DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH

Wieloletnia, rodzinna tradycja oraz bogate doświadczenie sprawiają, że świadczymy najwyższej jakości usługi budowlane. Domy energooszczędne, domki letniskowe, nietypowe konstrukcje drewniane oraz więźby dachowe stanowią naszą specjalność od 1988 roku. Zastosowanie innowacyjnych technologii oraz ekologicznych materiałów sprawia, że możemy cieszyć się czołową pozycją w branży budownictwa drewnianego.

W naszej ofercie znajdą Państwo prefabrykowane domy energooszczędne, a także precyzyjnie wykonane konstrukcje drewniane takie jak wieże widokowe, wiaty, altany i garaże, które produkowane są w fabryce w Obornikach. Jesteśmy producentem domków letniskowych wysokiej jakości, które w zależności od standardu wykonania mogą służyć, jako obiekty całoroczne.
Produkowane przez nas budynki mogą pełnić funkcję obiektów gastronomicznych, przemysłowych, handlowych oraz usługowych. Wszystkie wykonywane przez nas projekty realizujemy na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klientów lub stworzonych indywidualnie przez jedną z pracowni architektonicznych współpracujących z naszą firmą, w oparciu o obowiązujące przepisy budowlane oraz zgłoszenie lub pozwolenie na budowę.

Zależy nam na spełnianiu indywidualnych potrzeb naszych klientów, dlatego zawsze jesteśmy otwarci na różnego rodzaju sugestie i wskazówki dotyczące realizowanych inwestycji.

Do naszej oferty wprowadzamy również tzw. domy katalogowe, które pozwolą na oszczędność czasu oraz pieniędzy potrzebnych na wykonanie i ofertowanie projektów indywidualnych.

Terminowość, krótki czas realizacji oraz zaangażowanie wyspecjalizowanej kadry sprawiają, że nasze domy spełniają najwyższe oczekiwania klientów, dla których szczególnie istotne są komfortowe warunki współpracy podczas budowy domu. Oferujemy profesjonalne doradztwo i wsparcie w wyborze rozwiązań dobranych do potrzeb każdego klienta. Jesteśmy pewni, że wszystkie produkowane przez nas domy będą gwarantem wygodnego, ekonomicznego i funkcjonalnego użytkowania.

DANE TECHNICZNE

Prefabrykowane domy energooszczędne, budowane w technologii szkieletowej stanowią główną część działalności firmy.
Głównym materiałem, stosowanym do produkcji domów jest konstrukcyjne drewno klejone KVH oraz BSH. Jest to starannie sortowane drewno iglaste, suszone, strugane z załamanymi krawędziami, co podnosi odporność na działanie ognia, jak również chroni przed owadami i grzybami. Posiada ono właściwości umożliwiające samoregulację wilgotności, które są gwarantem niepowtarzalnego mikroklimatu w pomieszczeniach. Wszystkie materiały stosowane do produkcji posiadają wymagane atesty i aprobaty techniczne.

W zależności od potrzeb klienta, wykonujemy domy w stanie deweloperskim, jak również oddajemy do użytku w stanie surowym otwartym lub zamkniętym. Atrakcyjny wygląd, funkcjonalność, a także poczucie życia w zgodzie z naturą sprawiają, że produkowane przez nas domy są cenione przez klientów w wielu krajach.

ETAPY PRODUKCJI (prefabrykacja)

Prefabrykacja w fabryce poszczególnych elementów domu takich jak ściany, ścianki działowe, stropy, dach pozwala kontrolować proces produkcji, a także ograniczyć wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

MONTAŻ U KLIENTA (etapy montażu)
Maksymalna prefabrykacja pozwala na zmontowanie średniej wielkości domu w ciągu kilku dni oraz zabezpieczenie go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

WIĘŹBY DACHOWE
Do produkcji konstrukcji dachów wykorzystujemy najnowsze technologie dostępne na świecie. Dzięki użyciu maszyn CNC między innymi centrum obróbczego firmy Hundegger uzyskujemy najlepszą jakość obrabianych elementów. Możliwość wykonania tradycyjnych połączeń ciesielskich minimalizuje konieczność stosowania dodatkowych łączników. Wszystkie elementy są ponumerowane i mają swoje odniesienie w instrukcji montażu, która dołączona jest do gotowej więźby dachowej.
Specjalistyczny Program 3D SEMA pozwala zaprojektować nawet najbardziej skomplikowane i wymyślne konstrukcje drewniane wieńczące dom. Dzięki tak przygotowanym projektom uzyskujemy potrzebne ilości drewna z dokładnością do 1 mm minimalizując tym odpady, których nie da się uniknąć stosując tradycyjne metody obróbki drewna przez cieśli na budowie.

Program SEMA umożliwia uzyskanie następujących danych:
• objętość drewna konstrukcyjnego – m3,
• powierzchnia dachu,
• ilość łat i kontr łat dachowych,
• ilość nadbitki na części widocznej dachu,
• rzeczywista długość wszystkich elementów konstrukcyjnych.

Biorąc pod uwagę kieszeń naszych klientów stosujemy drewno tartaczne, natomiast dla osób bardziej wymagających proponujemy drewno konstrukcyjne KVH, które w większości wykorzystywane jest na rynku niemieckim i austriackim. Na życzenie klienta stosujemy impregnację zanurzeniową chroniącą drewno przed pleśnią i grzybami.

Brzechwa Sp. z o.o.

ul. Polna 2
64-600 Oborniki Wielkopolskie

+48 61 64 64 600

biuro@brzechwa.com.pl

www.brzechwa.com.pl

Pin It on Pinterest

Share This