Fabryka Styropianu ARBET Sp. J.

Fabryka Styropianu ARBET to w 100% polska firma. ARBET jest doświadczonym, wiodącym producentem styropianu w kraju i jednym z większych w Europie.

W 1990 roku ruszył pierwszy zakład produkcyjny ARBETU, działająca lokalnie fabryka w Koszalinie. Dziś Fabryka Styropianu ARBET to nowoczesne przedsiębiorstwo, w którego skład wchodzi aż pięć zakładów produkcyjnych, rozlokowanych w całej Polsce w taki sposób, by szybko i prosto zrealizować każde zamówienie w dowolne miejsce w Polsce. Zakłady znajdują się: najstarszy i będący jednoczęsnie głowną siedzibą firmy – w Koszalinie i dalej w Golubiu-Dobrzyniu, Czachorowie k. Gostynia, Jaśle oraz – najnowocześniejszy – w Przodkowie k. Gdańska. Eksportujemy nasze produkty także do krajów nadbałtyckich, Skandynawii oraz Niemiec. Wyroby firmy trafiają nawet na budowy w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Podstawowymi produktami firmy są płyty styropianowe dla budownictwa, bloki styropianowe oraz kształtki, których wielkość i forma przestrzenna mogą zostać dopasowane do specyficznych potrzeb klienta. Każda z fabryk produkuje pełen asortyment płyt styropianowych, a wszystkie działają w oparciu o procedury umożliwiające standaryzację wyrobu gwarantującą powtarzalność parametrów technicznych.

Fabryka ARBET od lat posługuje się marką „Prawdziwy Styropian”. Prawdziwy – czyli taki, jaki powinien być. Aby stale utrzymać odpowiednią jakość wyrobów, Fabryka wdraża wiele różnorodnych rozwiązań:

 • Przy każdym zakładzie produkcyjnym znajduje się laboratorium.
 • Rzetelnie i skrupulatnie realizowany jest program Zakładowej Kontroli Produkcji.
 • ARBET Systemowo podchodzi do nadzoru nad sprzętem kontrolno-pomiarowym:
  • ma opracowany system wzorcowań, sprawdzeń i kalibracji urządzeń pomiarowych,
  • prowadzi badania porównawcze z jednostkami notyfikowanymi w celu dodatkowego uwiarygodnienia uzyskiwanych wyników badań.
 • Fabryka wyposażyła laboratoria w urządzenia do badań wszystkich istotnych właściwości styropianu.
 • Prowadzi bieżącą kontrolę – natychmiast reaguje na potencjalne problemy produkcyjne.
 • W FS ARBET pracuje wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem (najlepsi z najlepszych).
 • Specjaliści z ARBETu biorą udział w pracach Komitetów Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, co oznacza, że Fabryka na bieżąco aktualizuje metody badawcze, jeśli tylko normy zostaną zmienione.
 • Stale szkoleni są pracownicy laboratoriów.
 • Spełniane są wszystkie wymagania normy PN EN 13172 w zakresie Zakładowej Kontroli Produkcji.

W Fabryce opracowano i wdrożono ponadnormatywną, wewnątrzzakładową Dodatkową Kontrolę Produkcji jako rozszerzenia obowiązkowej Zakładowej Kontroli Produkcji

Fabryka Styropianu Arbet Sp.J.

Siedziba główna
ul. Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin

+48 94 342 20 76

sekretariat@arbet.pl

arbet.pl

Pin It on Pinterest

Share This