Kontakt

ZOBACZ CO POTRAFI NASZA

Technologia

Szybkość realizacji

Budynki prefabrykowane drewniane realizowane są w bardzo szybkim tempie, ponieważ ściany, stropy i panele dachowe dostarczane są na budowę w zaawansowanym stanie wykończenia. Stopień wykończenia jest uzależniony od możliwości technicznych producenta. W podstawowej formie prefabrykaty są obłożone płytami i folią oraz wypełnione izolacją, a w najpełniejszej formie dodatkowo uzbrojone w materiały elewacyjne, stolarkę oraz instalację elektryczną. Na budowie pozostaje jedynie połączenie gotowych elementów i finalne wykończenie.

Czas montażu domu o prostej bryle i powierzchni ok. 140 m2 to zaledwie 7 dni. Średni czas budowy domu prefabrykowanego drewnianego w standardzie deweloperskim, to zaledwie trzy miesiące (liczone od momentu wejścia na budowę).

cozy-houses-in-suburbs

Powtarzalność i jakość wykonania, plus duża wydajność

Prefabrykaty drewniane produkowane są w zakładach przemysłowych. Wielkość zakładu plus usprzętowienie determinują stopnień wykończenia elementu. Możliwość kontrolowania całego procesu oraz jego mechanizacja (profesjonalne urządzenia CNC – centra obróbki drewna, mosty wielofunkcyjne) pozwalają wytwarzać elementy o powtarzalnej, bardzo wysokiej jakości. Mechanizacja procesu, w postaci profesjonalnych linii technologicznych, daje możliwość produkcji dużej ilości wyrobów w bardzo krótkim czasie, niezależnie od warunków pogodowych.

Ekologia

Budownictwo prefabrykowane drewniane z uwagi na główny materiał konstrukcyjny (drewno), jest systemem bardzo ekologicznym. Budynki szkieletowe, określane są w branży, jako tak zwane, budownictwo lekkie, pozwalające zredukować masę materiałów potrzebnych do budowy nawet o 50%, w stosunku do budownictwa murowanego. To przekłada się na znaczną redukcję ilości energii potrzebnej do wyprodukowania i dostarczenia materiałów. Większość materiałów stosowanych w systemie budownictwa drewnianego jest ponownie, w 100% przetwarzalna, co jest również istotną kwestią w zakresie dbania o środowisko. Ekologia w budownictwie to nie tylko materiały bezpieczne dla środowiska i niewielka ilość energii potrzebnej do ich wytworzenia, to również niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania domu. Dodatkowym ekologicznym benefitem, w przypadku przemysłowej prefabrykacji, jest optymalizacja całego procesu produkcji i montażu, skutkująca ograniczeniem prawie do minimum, występowania jakichkolwiek strat odpadowych. Materiały są wykorzystywane prawie w 90%, a to co zostaje niewykorzystane jest sortowane i oddawane do recyklingu.

Niskie zapotrzebowanie na energię

Prefabrykowane budynki drewniane z uwagi na swoją specyfikę techniczną (szkielet drewniany wypełniony wełną) posiadają zdecydowanie lepsze parametry termiczne od technologii murowanych. Uzyskuje się to dzięki niskiemu parametrowi przewodzenia ciepła jakie posiada drewno oraz dużej ilości izolacji w przegrodzie. Ponadto bryłę budynku kształtuje się z bardzo dużych, dokładnie wykonanych elementów, redukując w ten sposób możliwość powstawania mostków termicznych. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz powyższe cechy technologiczne pozwalają z łatwością osiągać bardzo wyśrubowane parametry, konieczne w obiektach niskoenergetycznych czy pasywnych. Pamiętajmy, że niskie zapotrzebowanie domu na energię jest równoważne z niskimi kosztami ogrzewania.

Niskie koszty realizacji

Szybkość realizacji na placu budowy oraz mechanizacja procesów produkcyjnych na hali, przekładają się znacząco na redukcje kosztów inwestycji. Jeżeli dodamy do tego specyfikę technologii w szybkim uzyskiwaniu wysokich parametrów przegród, to koszt budowy obiektu o wysokich parametrach termicznych, będzie w bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. W technologii szkieletowej, w przeciwieństwie do technologii murowanych wzrost parametrów przegród nie przekłada się znacząco na wzrost kosztów całej inwestycji.

Odpowiedzialne społecznie i środowiskowo

Współczesne społeczeństwo musi zadbać o to, by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się pięknem i bogactwem natury. Dlatego bardzo ważne jest byśmy racjonalnie gospodarowali zasobami naturalnymi, ograniczali emisję gazów cieplarnianych oraz zmniejszali ilości środków chemicznych w naszym, codziennym życiu. Drewniane budownictwo prefabrykowane, realizując powyższe wyzwania, w pełni wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju.

MASZ PYTANIA?
Napisz do nas